Tanie Linie Lotnicze Ryanair 


Ryanair to tanie linie lotnicze, które zostały założone przez irlandzką rodzinę Ryan w 1985 roku, z siedzibą w Dublinie, w Irlandii.

Obecnie jest to największy przewoźnik oferujący tanie latanie po całej Europie. Pierwszy lot samolotów tych linii odbył się w roku założenia na trasie Waterfod – Londyn Gatwick. Z kolei pierwszy tani lot do Polski, realizowany przez linie Ryanair zrealizowany został w roku 2005 jako połączenie z Wrocławia do Londynu.

   Głównymi kierunkami realizowanych obecnie tanich lotów i tanich przelotów z Polski są przede wszystkim Wielka Brytania oraz Irlandia. W pewnym okresie swojego działania tanie linie lotnicze Ryanair uznane zostały przez Stowarzyszenie Europejskich Linii Lotniczych za najbardziej punktualną linię lotniczą w Europie. Dużą zasługę swojego powodzenia na rynku transportowym firma przypisuje klientom, którzy decydując się na zakup taniego biletu na tani przelot, przestrzegają zasad ustanowionych przez przewoźnika.Ryanair-Lotnisko

   Określają one w szczególności prawa i obowiązki zarówno przewoźnika, jak i pasażera. W takich ogólnych warunkach przewozu wyczytać można przykładowo jakie rodzaje i w jakiej maksymalnej wadze jeden pasażer może przewieźć bagażu. Linie lotnicze Ryan Air oferują tanie loty z prawie wszystkich polskich lotnisk: Kraków Balice, Rzeszów Jasionka, Katowice Pyrzowice, Wrocław Strachowice, Poznań Ławic, Szczecin Goleniów, Gdańsk Rebiechowo, Łódź Lublinek. Popularne kierunki to Anglia, Włochy, Hiszpania, Niemcy, Irlandia, Norwegia.

   Obecnie firma Ryanair zadomowiona jest w kilkudziesięciu bazach docelowych w Europie i Afryce, przewożąc ponad 40 milionów pasażerów rocznie na ponad trzystu trasach, łączących kilkadziesiąt państw nie tylko europejskich. Lotniska, na których samoloty tanich linii lotniczych Ryanair lądują oraz z których startują zlokalizowane są w następujących miejscowościach: Graz, Klagenfurt, Linz i Salzburg w Austrii; Bruksela w Belgii; Osi jek, Pula i Zadar w Chorwacji; Brno i Praga w Czechach; Aarhus i Billund w Danii; Tampere w Finlandii; Anqouleme, Bergerac, Bezirs, Biarritz, Bordeaux, Brest, Carcassonne, Dinard, Figari, Grenoble, La Rochelle, Lille, Limoqes, Marsylia, Montpellier, Nantes, Nicea, Nimes, Paryż, Pau, Perpiqnan, Poitiers, Rodez, St. Etienne, Tours i Tulon we Francji; Altenburg, Berlin, Brema, Dusseldorf, Frankfurt, Hamburg, Memmingen i Sweibruckem w Niemczech; Aberdeen, Birmingham, Bournemouth, Bristol, Doncaster, Durham, East Midlands, Edynburg, Glasgow, Leeds, Liverpool, Londyn, Manchester, Newcastle i Newquay w Anglii; Budapeszt na Węgrzech; Belfast, Cork, Derry, Dublin, Kerry, Knock i Shannon w Irlandii; Alghero, Ancona, Bari, Bolonia, Brindisi, Cagliari, Cuneo, Genua, Lamezia, Milan, Olbia, Palermo, Parma, Perugia, Pecara, Piza, Rimini, Rzym, Trapani, Triest, Turyn, Wenecja i Werona we Włoszech; Ryga w Łotwie; Kanas w Litwie; Malta na Malcie; Aqadir, Fez, Marrakesz, Nador i Tangier w Morocco; Hauqesund i Oslo w Norwegii; Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Łódź, Poznań, Rzeszów, Szczecin i Wrocław w Polsce; Faro i Porto w Portugalii; Konstanta w Rumunii; Bratysława na Słowacji; Alicante, Almeria, Girona, Gran, Granada, Ibiza, Jerez, Lanzarote, Madryt, Malaga, Murcja, Palma, Reus, Santander, Santiago Comp., Saragossa, Sewilla, Teneryfa, Valladolid i Walencja w Hiszpanii; Goteborg, Smaland i Sztokholm w Szwecji; Basel w Szwajcarii, a także Eindhoven i Maastricht w Holandii.